rozwiń zwiń
Diabeł

Profil użytkownika: Diabeł

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 2 godziny temu
261
Przeczytanych
książek
266
Książek
w biblioteczce
259
Opinii
1 790
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Dodane| 3 książki
Ta użytkowniczka nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: , , ,

WIERZCHOŁEK UPADKU

Nakładem wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Sebastiana Sadleja. „Za szczytem” to osadzona w górskich realiach przejmująca opowieść o zbrodni, rodzinie i nieukojonym żalu.

Alicja Kandora to młoda, ambitna himalaistka z licznymi sukcesami na koncie. Przybywa do rodzinnego miasteczka, gdy dowiaduje się o śmierci swojej matki. Kobieta nie wierzy w to, że jej rodzicielka targnęła się na swoje życie. Co takiego wydarzyło się w małej chacie na zboczu góry, gdzie w trakcie śnieżnej zamieci spotkali się : starsza kobieta, biznesmen, uliczny chuligan i bezdomny mężczyzna? Cztery osoby, cztery ciała. Jaki mroczny sekret skrywa zapomniana przez ludzi chata? Czy Alicji uda się poznać prawdę o śmierci matki?

Klimat. Klimat to pierwsze o czym warto powiedzieć po przeczytaniu „Za szczytem”. Perfekcyjnie Sadlej oddaje klimat gór zimą. Naprawdę można poczuć powiew mroźnego wiatru na karku. Cóż za sugestywne opisy. Zmarzłam czytając tę powieść. Zawarte są tutaj elementy, które bardzo lubię : tajemnicza chata pośród niczego, trudna, niszczycielska wprost, pogoda i zbrodnia, która nie jest łatwa do zrozumienia. Czworo obcych sobie ludzi zrządzeniem perfidnego losu uwięzionych zostaje w chacie na pustkowiu. I wszyscy giną. Duszna, nieco chandlerowska atmosfera, która zdaje się zaciskać pętlę na szyi czytelnika. Co tu się wydarzyło? Co takiego sprawiło, że losy tych ludzi zostały nieuchronnie związane? Sebastian Sadlej napisał thriller psychologiczny, który utrzymuje w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Jednakże, co istotne, ta kryminalna zagadka wcale nie jest w tej historii najważniejsza. Stanowi raczej podstawę do ukazania pokrętnych korytarzy ludzkiej psychiki. Cztery osoby, cztery historie. I zamieć śnieżna, która złączy je na zawsze. Perfekcyjnie opracowana opowieść. Autor skrupulatnie prowadzi nas przez meandry złożonych losów człowieczych, które prowadzą ku tragedii. Sebastian Sadlej umiejętnie dozuje napięcie. Coś się stało, nie wiemy co, chcemy poznać rozwiązanie tej zagadki, a jednocześnie boimy się go.

Na uwagę zasługuje postać Alicji. Przekonała mnie. Sadlej posiada dużą wiedzę na temat wędrówek górskich, wspinaczki, ludzi z górami związanych, a dzięki temu opowieść, którą nam serwuje jest niezwykle autentyczna. To historia pasji, która zżera emocje, walki, samotności i dążenia do szczytu własnych możliwości. To również opowieść o poświęceniu i defragmentacji relacji międzyludzkich. O rozpadzie rodziny i zaprzepaszczonych szansach. Mądrze napisana powieść, która tak naprawdę stoi na pograniczu thrillera i literatury pięknej. Warto dostrzec przenikliwość autora, jego dążenie do ukazania złożoności ludzkiej natury, analizy popełnionych błędów i samotności. Bardzo podoba mi się konstrukcja językowa. Sebastian Sadlej posiada talent narracyjny, pięknie opowiada i skupia się na wydobyciu esencji tego, co istotne. Zawsze podkreślam ładny język w powieściach jeżeli się z nim spotykam, ponieważ to wcale nie jest powszechne. „Za szczytem” ujmuje urodą polszyzny, wspaniałym gawędziarskim tonem i mnogością interesujących detali. To wspaniałe, gdy w jednej książce otrzymujemy tak wiele : zagadkę kryminalną, imponujące plenery, dobrze skontruowane postaci i historię, która posiada głębię. Polecam zanurzyć się w tej lekturze ze spokojem, chłonąc poszczególne zdania, wydobywając z nich ukryty sens i cieszyć tą opowieścią. Droga do prawdy nigdy nie jest prosta, a historia Alicji stanowi przykład tego, że to, co pragnęliśmy poznać, okazać się może trudne do udźwignięcia. Świetnie wykreowana bohaterka, która jest osobą złożoną i niejednoznaczną. I nie jest tak, że wywołuje jedynie pozytywne emocje.

„Za szczytem” będzie dobrą lekturą dla osób lubiących ekstremalne warunki, takie gdzie człowiek wydaje się być jedynie maleńkim, pozbawionym znaczenia elementem. Dla tych, którzy interesują się tematyką gór i ludzi, którzy poświęcili im swoje życie. A nade wszystko każdemu, kto docenia interesującą i barwnie opowiedzianą historię ze zbrodnią w tle. Bardzo dobra książka, która zapada w pamięć, a jej klimat sprawia, że można poczuć dreszcz zimna i emocji. Diabeł piekielnie poleca.

WIERZCHOŁEK UPADKU

Nakładem wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Sebastiana Sadleja. „Za szczytem” to osadzona w górskich realiach przejmująca opowieść o zbrodni, rodzinie i nieukojonym żalu.

Alicja Kandora to młoda, ambitna himalaistka z licznymi sukcesami na koncie. Przybywa do rodzinnego miasteczka, gdy dowiaduje się o śmierci swojej matki. Kobieta nie wierzy w to,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

OKO PRZYSZŁOŚCI

„Era” to druga powieść w dorobku Kamila Piechury. Młody autor zadebiutował dwa lata temu. Nowa książka wyszła spod skrzydeł wydawnictwa Filia. Czy to początek nowej ery?

Oliwier Falk jest człowiekiem sukcesu. Założona przez niego przed laty niewielka firma Ansa ma niepowtarzalną szansę zaistnienia na międzynarodowym rynku. Zbliżają się długo wyczekiwane przez Oliwiera targi w Hanowerze, na których zaprezentowana zostanie Era – niesamowite osiągnięcie najnowszej technologii. Sztuczna inteligencja, która wymyka się poza ramy techniki znanej ludzkości do tej pory. Jednak świat, w którym żyje Falk zostanie wywrócony do góry nogami. Tuż przed wielką inauguracją Ery, w tajemniczym wypadku ginie przyjaciel Oliwiera, który jest także czołowym architektem wielkiego projektu. Niebawem świat obiegnie straszna transmisja relacjonowana na żywo. Czy Era wykroczyła poza swoje ramy i zwróciła się przeciwko swoim ojcom?

Thriller osadzony w realiach nowych technologii przyszłości? Kamil Piechura serwuje nam zupełnie nową odsłonę gatunku. Zabiera nas do świata, w którym to, co wielkie miesza się z tym, co podłe i brudne. Do świata Ery, która stać może się nadzieją dla ludzi. Lub ich przekleństwem. Zupełnie nowatorski sposób podejścia do literatury i omawianej w niej tematyki. Od początku ta powieść chwyta. Piechura nakreśla nowy, nieznany dotąd świat. Potrafi przekładać złożony język informatyki na ten, który jest dla czytelników zrozumiały. Umiejętnie budowane napięcie sprawia, że ta książka totalnie nas angażuje. Już od pierwszych stron czytałam ją z poczuciem, że to jest to, na co długo czekałam. Totalne zaskoczenie. Książka napisana żywym językiem, szokująca i wywołująca efekt „wow”. To coś czego jeszcze nie było. To po prostu nowa era.

Jak to możliwe, że młody, niedoświadczony autor zaserwował taką powieść? Nie chodzi tu wyłącznie o to, że sięgnął po rzadko opisywaną tematykę. Najważniejsze jest to jak to zrobił. W stylu największych mistrzów gatunku. Tak, jak gdyby to nie była druga powieść młodzieńca aspirującego do wkroczenia na literacki rynek, lecz napisana przez kogoś z dużym wyczuciem, funkcjonującego już na rynku od lat. Na uwagę na pewno zasługuje język narracji. Piechura sprawnie prowadzi swoją opowieść. Pisze w sposób niezwykle dojrzały, potrafi słowami przekazywać emocje, komponuje zdania bardzo inteligentnie. „Erę” czyta się w poczuciu, że pisarz włożył w nią dużo pracy. Zadbał o to, by czytelnik został potraktowany z należytym mu szacunkiem, a po skończoej lekturze pozostał usatysfakcjonowany. Powinno się tę powieść pokazywać nie tylko początkującym, ale także wielu funkcjonującym już autorom, by mogli zobaczyć jak wygląda dobrze napisana literatura. Ten literacki język Piechury urzeka i czaruje. Pozostawia nas także z refleksją jak często padamy ofiarami autorów, którzy nie uważają za ważne dostarczenia nam kompetentnie napisanej historii. Sam fakt, że „Era” jest opowieścią o nowych technologiach niechaj nikogo nie przeraża. Nie trzeba być znawcą tego typu zagadnień, by dobrze się w tej historii odnaleźć. Kamil Piechura zadbał o to, by napisać tę książkę w sposób przystępny i zrozumiały także dla laików. Nie napotkałam żadnych problemów ze zrozumieniem zamysłu autora. „Era” jest po prostu dobrze napisaną historią. Bardzo dobrze napisaną. Piechura ma nieskażony ciasnotą umysł. Miał interesujący pomysł na fabułę i opisał go po prostu brawurowo. Powieść zaskakująca, świeża i zupełnie odmienna od tego czym karmi nas rynek książki. Książka, która dostarczy wrażeń każdemu, kto ceni zagadkowe i nieoczywiste thrillery. A dodatkowo jest to opowieść, którą można szeroko interpretować. Składa się z wielu przenikających się warstw. Jest to opowieść o marzeniach, o potędze ludzkiego umysłu, o pasji, ale także o nieprzewidzianych skutkach ślepego dążenia do celu, o lęku i zaburzonych priorytetach.

Dawno już żadna powieść nie wywoła we mnie tak szerokiej gamy uczuć. „Era” posiada wszystkie te cechy, które cenię w książkach, a jednocześnie ponad nie wykracza. To coś, czego polski rynek jeszcze nie doświadczył. Nowa jakość literatury popularnej wnosząca ją na nieznany dotąd poziom. To powieść, którą pamięta się długo. Zawsze. Na scenę wkracza Samuel Blom – śledczy, który nie zna dróg na skróty. Kilka postaci zasługuje tu na uwagę, ale najważniejsza jest sama historia, która jest tak dobrze opowiedziana, że obroniłaby się nawet bez udziału charakterystycznych bohaterów. „Era” jest dobrą historią. Wierzę w to, że dobra historia broni się zawsze. Kamil Piechura postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Nie tylko sobie, ale też wszystkim młodym twórcom. Wytyczył szlak i udowodnił, że można, nawet nie mając doświadczenia, napisać coś bardzo dobrego. Jednak nie tylko fabuła jest istotna, ale także sposób jej opowiedzenia. I tutaj Piechura zmiótł kokurencję z planszy. Powieść inna od wszystkich, makabryczna, ale mądra. Wyśmienita. Zadowoli nawet koneserów. Nie wiem czy kiedykolwiek przeczytam lepszy thriller polskiego autora. Ta książka to najprawdziwszy diament. I dobra lekcja dla wszystkich : czytelników, krytyków, innych autorów. Nie ma żadnego sensu tracić życia na miałkie książki jeżeli można sięgnąć po coś na takim wysokim poziomie. „Era” wytyczy nowe szlaki. I mam szczerą nadzieję, że Kamil Piechura nie zawaha się ich eksplorować. Sztuczna inteligencja nie jest już zagadnienieniem rodem z filmów s-f. Coraz śmielej przenika do naszej codzienności. I już dziś staje się przyczynkiem do debaty o tym, czy jest przyszłością czy początkiem zagłady świata, który znaliśmy do tej pory. Doskonała historia zwieńczona fenomenalnym finałem. Książka na miarę nowej ery thrillera. Diabeł gorąco poleca.

OKO PRZYSZŁOŚCI

„Era” to druga powieść w dorobku Kamila Piechury. Młody autor zadebiutował dwa lata temu. Nowa książka wyszła spod skrzydeł wydawnictwa Filia. Czy to początek nowej ery?

Oliwier Falk jest człowiekiem sukcesu. Założona przez niego przed laty niewielka firma Ansa ma niepowtarzalną szansę zaistnienia na międzynarodowym rynku. Zbliżają...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

W LABIRYNCIE PAMIĘCI

„Wróć do mnie” Małgorzaty Mikos to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada losy kilkorga przyjaciół, których beztroskie życie przerwał wybuch wojny. Ścieżki, które musieli przejść nie były łatwe. Ta historia to podróż na wschód, w okolice Lwowa, gdzie miejscowa ludność przeżyła niewyobrażalny koszmar. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

Beata, Szymon i Adam to trójka przyjaciół, którzy od lat wiedzą, że połączeni są losami swoich dziadków. Podejmują decyzję o podróży do Lwowa, gdzie chcą odnaleźć historię swoich przodków. Spotykają się tam z Heleną Bilińską – kobietą, która znała ich dziadków. Wraz z nią udają się do Buska, niewielkiego miasta leżącego blisko Lwowa. To tam znajduje się pewna chata. Tajemniczy dom, który jest wrotami do przeszłości. Przeszłości, która może zmienić oblicze teraźniejszości. Wsłuchani w opowieść Heleny poznają historię swoich rodzin. Czy ta wyprawa okaże się dla nich mostem łączącym ich z przeszłością? Czy odnajdą odpowiedzi na nurtujące od lat pytania?

Początkiem dla opisanej przez Małgorzatę Mikos hitorii jest koniec sierpnia 1939 roku. Lwów to tętniące życiem, gwarne miasto. Jego mieszkańcy nie wiedzą jeszcze jak bardzo odmieni się ich życie w najbliższych tygodniach. Gdy wcieleni w szeregi armii młodzieńcy biorą udział w uroczystej defiladzie, zarówno oni sami jak i ich bliscy, są pewni, że wkrótce ponownie się spotkają. Nie wiedzą, że mało kto powróci bezpiecznie do domu... Wybuch wojny i okupacja sowiecka zamienią życie lwowian w piekło. Piekło, z którego podniosą się tylko nieliczni. „Wróć do mnie” to opowieść o zwyczajnych ludziach, których świat obrócił się w popiół. Pokolenia dotkniętego tragedią wojny. Wojny, która zniszczyła, zdeptała, pogrążyła w niepamięci dotychczasowe życie. To, co narzuci im los, a także to jakie podejmą decyzje, zaważy na całym ich dalszym życiu. Małgorzata Mikos opisuje życie mieszkańców tamtych terenów w niezwykle malowniczy sposób. Z uczuciem podchodzi do historii swoich bohaterów. Nakreśla wspaniałe pejzaże tych ziem, ich kwiecisty koloryt i głębię otaczającej przyrody. Bardzo barwne i chwytające za serce opisy są dużym atutem tej historii. Jednakże najważniejsi tutaj są ludzie. Zofia, Helena, Staszek, Mikołaj, to tylko kilkoro bohaterów tej powieści. Młodzi, pełni życia ludzie, którzy świat pierwszych miłości i marzeń porzucić muszą na rzecz przetrwania. W samym środku otchłani zła jaką jest wojna, przyjdzie im walczy o godność, ojczyznę i bliskich. Rzuceni w wir wydarzeń, które zmiatają z powierzcni ziemi nawet najsilniejszych, będą musieli stanąć oko w oko z własnym człowieczeństwem. Sugestywne opisy, dopracowany literacko język i głębia tej powieści sprawiają, że porusza one czułe struny w duszy czytającego. Wywołuje poczucie bezsilności, niesprawiedliwości i autentycznie wzrusza. Autorce udalo się napisać historię dogłębnie przeszywającą autentyzmem. Odnoszę wrażenie, że to taka opowieść, która wypłynęła z serca.

Wojna oraz idące wraz z nią rozpacz, nędza i głód, to coś co zmienia kaliber całego dotychczasowego życia. Obnaża wszystkie instynkty, także te najniższe. Sprawia, że jedni stają się bohaterami, a inni oprawcami. Jedni wsławiają się czynami wielkimi, a innych toczy zezwierzęcenie. Małgorzata Mikos ukazuje wszelkie możliwe odcienie tego mrocznego czasu bazując na historiach zupełnie przeciętnych ludzi, którzy zostali wyrwani ze swojego bezpiecznego świata. Postaci przez nią stworzone posiadają liczne cechy, które sprawiają, że wydają się nam bliscy. Ich codzienność, strach o los swój i najbliższych, opowiedziane są z dużym pietyzmem. Mikos ukazuje upadek społeczeństwa. Śmierć, tortury, tragedie rodzin. Jest i druga strona – narodziny, nadzieja, miłość i wiara w to, że kiedyś okrutny, zbrodniczy czas się skończy, a wszyscy bezpiecznie powrócą do domu. Książka napisana przejrzyście, ładnym językiem, przyjemna stylistycznie. Mimo okrucieństwa zawartego w historiach bohaterów, nie brakuje tu nadziei. To piękna powieść o przyjaźni, wierze i nadziei na lepsze jutro. A także o wartości wspomnień, o tym, by zachować je dla potomnych. Poruszająca literacka podróż do czasów najczarniejszych lat w historii świata.

„Wróć do mnie” to powieść, która wymaga od czytelnika skupienia. Styl autorki sprawia, że tę książkę dobrze się czyta, ale poruszona w niej tematyka swoją złożonością i smutkiem sprawia, że warto w trakcie lektury zatrzymać się i pochylić nad tą opowieścią. Wczuć w losy postaci i zastanowić się jakich my dokonalibyśmy wyborów będąc na ich miejscu. Wspaniała historia o pielęgnowaniu przeżyć zaklętych we wspomnieniach i miłości do małych ojczyzn. Diabeł gorąco poleca.

W LABIRYNCIE PAMIĘCI

„Wróć do mnie” Małgorzaty Mikos to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada losy kilkorga przyjaciół, których beztroskie życie przerwał wybuch wojny. Ścieżki, które musieli przejść nie były łatwe. Ta historia to podróż na wschód, w okolice Lwowa, gdzie miejscowa ludność przeżyła niewyobrażalny koszmar. Powieść ukazała się nakładem...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Diabeł

z ostatnich 3 m-cy
Diabeł
2024-05-13 10:52:23
Diabeł oceniła książkę Za szczytem na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-13 10:52:23
Diabeł oceniła książkę Za szczytem na
8 / 10
i dodała opinię:

WIERZCHOŁEK UPADKU

Nakładem wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Sebastiana Sadleja. „Za szczytem” to osadzona w górskich realiach przejmująca opowieść o zbrodni, rodzinie i nieukojonym żalu.

Alicja Kandora to młoda, ambitna himalaistka z licznymi sukcesami na koncie. Przybywa do rod...

Rozwiń Rozwiń
Za szczytem Sebastian Sadlej
Średnia ocena:
6.3 / 10
58 ocen
Diabeł
2024-05-12 16:00:34
Diabeł oceniła książkę Era na
9 / 10
i dodała opinię:
2024-05-12 16:00:34
Diabeł oceniła książkę Era na
9 / 10
i dodała opinię:

OKO PRZYSZŁOŚCI

„Era” to druga powieść w dorobku Kamila Piechury. Młody autor zadebiutował dwa lata temu. Nowa książka wyszła spod skrzydeł wydawnictwa Filia. Czy to początek nowej ery?

Oliwier Falk jest człowiekiem sukcesu. Założona przez niego przed laty niewielka...

Rozwiń Rozwiń
Era Kamil Piechura
Średnia ocena:
7.4 / 10
60 ocen
Diabeł
2024-05-04 15:49:56
Diabeł oceniła książkę Wróć do mnie na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-04 15:49:56
Diabeł oceniła książkę Wróć do mnie na
8 / 10
i dodała opinię:

W LABIRYNCIE PAMIĘCI

„Wróć do mnie” Małgorzaty Mikos to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada losy kilkorga przyjaciół, których beztroskie życie przerwał wybuch wojny. Ścieżki, które musieli przejść nie były łatwe. Ta historia to podróż na wschód, w okolice Lwowa,...

Rozwiń Rozwiń
Wróć do mnie Małgorzata Mikos
Średnia ocena:
8.4 / 10
63 ocen
Diabeł
2024-05-02 14:36:33
Diabeł oceniła książkę Wianki i wiano na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-02 14:36:33
Diabeł oceniła książkę Wianki i wiano na
8 / 10
i dodała opinię:

DUSZE, KTÓRYCH GŁOSY NIE CICHNĄ

„Wianki i wiano” to drugi tom serii „Zakryte lustra” autorstwa Ewy Cielesz. Kontynuacja losów ziemiańskiej rodziny Stalickich w niepewnych czasach pierwszej połowy dziewiętnastego wieku, Zrywy narodowościowe, codzienność wiejskiego życia i wielkie ...

Rozwiń Rozwiń
Wianki i wiano Ewa Cielesz
Cykl: Zakryte lustra (tom 2)
Średnia ocena:
7.2 / 10
60 ocen
Diabeł
2024-05-01 11:49:02
Diabeł oceniła książkę Klątwa Czarnoboga na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-01 11:49:02
Diabeł oceniła książkę Klątwa Czarnoboga na
8 / 10
i dodała opinię:

ZEMSTA WIELKICH BOGÓW

Spod skrzydeł wydawnictwa Initium wyfrunęła debiutancka powieść Adama Wyrzykowskiego. „Klątwa Czarnoboga” to pierwszy tom serii „Bliskie spotkania czarciego stopnia”. Książka pod patronatem portalu Lubię Czytać.

Makary ma trzynaście lat i jest s...

Rozwiń Rozwiń
Diabeł
2024-04-30 13:16:03
Diabeł oceniła książkę Pustać na
4 / 10
i dodała opinię:
2024-04-30 13:16:03
Diabeł oceniła książkę Pustać na
4 / 10
i dodała opinię:

CIEMNO WSZĘDZIE...

Nakładem wydawnictwa Filia ukazał się kolejny w tym roku debiut. „Pustać” Agaty Zamarskiej to thriller psychologiczny, którego akcja toczy się w pewnym domku letniskowym.

Ada jest młodą kobietą bardzo zakochaną w swoim chłopaku Kamilu. Ich związek ...

Rozwiń Rozwiń
Pustać Agata Zamarska
Średnia ocena:
7.1 / 10
178 ocen
Diabeł
2024-04-29 10:48:32
Diabeł oceniła książkę Zapadlina na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-04-29 10:48:32
Diabeł oceniła książkę Zapadlina na
8 / 10
i dodała opinię:

WIRY PRZESZŁOŚCI

„Zapadlina” to trzeci tom serii, której bohaterami są policjanci wydziału Archiwum X. Maria Herman i Olgierd Borewicz to dość nietypowy duet śledczych, którzy prywatnie mają sporo za uszami, ale jako kryminalny tandem cechują się dużą skutecznością. Czy tym razem...

Rozwiń Rozwiń
Zapadlina Robert Małecki
Średnia ocena:
7.3 / 10
492 ocen
Diabeł
2024-04-28 17:51:16
Diabeł oceniła książkę Najlepsza przyjaciółka na
9 / 10
i dodała opinię:
2024-04-28 17:51:16
Diabeł oceniła książkę Najlepsza przyjaciółka na
9 / 10
i dodała opinię:

AŻ PO GRÓB

Nowa powieść Joanny Jax ukazała się pod skrzydłami wydawnictwa Videograf. Autorka znana głównie z sag rodzinnych tym razem postawiła na jednotomową historię. Opowieść o losach dwóch kobiet, które przez całe życie mierzyły się z przeciwnościami.

Beata przybyw...

Rozwiń Rozwiń
Najlepsza przyjaciółka Joanna Jax
Średnia ocena:
8.2 / 10
179 ocen
Diabeł
2024-04-27 13:34:29
Diabeł oceniła książkę Mara Dyer. Tajemnica na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-04-27 13:34:29
Diabeł oceniła książkę Mara Dyer. Tajemnica na
8 / 10
i dodała opinię:

W OTCHŁANI UMYSŁU

Nakładem wydawnictwa Insignis ukazał się pierwszy tom trylogii „Mara Dyer”. Jest to wznowienie tej powieści w zupełnie nowej odsłonie : twarda oprawa, barwione brzegi. Książka wydana jest po prostu pięknie. „Mara Dyer. Tajemnica” swoja premierę miała 24 kwietni...

Rozwiń Rozwiń
Mara Dyer. Tajemnica Michelle Hodkin
Cykl: Mara Dyer (tom 1)
Średnia ocena:
7.5 / 10
2620 ocen
Diabeł
2024-04-26 14:18:46
Diabeł oceniła książkę Ostatnie słowo na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-04-26 14:18:46
Diabeł oceniła książkę Ostatnie słowo na
8 / 10
i dodała opinię:

MANIPULACJA

Ilekroć na rynku pojawia się nowa powieść Agnieszki Pietrzyk mocniej bije moje czytelnicze serce. Autorka wielokrotnie oczarowała mnie swoimi książkami. Mimo tego, że poprzednia powieść „Terytorium” nie przypadła mi do gustu, to nadal czekam na każdy thriller, który wych...

Rozwiń Rozwiń
Ostatnie słowo Agnieszka Pietrzyk
Średnia ocena:
7.8 / 10
212 ocen

ulubieni autorzy [3]

Aleksandra Ostapczuk
Ocena książek:
6,9 / 10
2 książki
1 cykl
Pisze książki z:
5 fanów
Robyn Gigl
Ocena książek:
7,5 / 10
2 książki
1 cykl
Pisze książki z:
1 fan
Ewa Salwin
Ocena książek:
7,2 / 10
3 książki
0 cykli
Pisze książki z:
5 fanów
Max Czornyj Grzech Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
261
książek
Średnio w roku
przeczytane
37
książek
Opinie były
pomocne
1 790
razy
W sumie
wystawione
261
ocen ze średnią 7,8

Spędzone
na czytaniu
1 516
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
40
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
3
książek [+ Dodaj]