aniasztukaczytania

Profil użytkownika: aniasztukaczytania

Kraków Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 15 godzin temu
614
Przeczytanych
książek
633
Książek
w biblioteczce
124
Opinii
1 215
Polubień
opinii
Kraków Nie podano
Dodane| Nie dodano
Kocham książki. Uwielbiam je czytać, wąchać, oglądać, przeglądać, wertować, pisać o nich, otaczać się nimi, szukać nowych, ciekawych tytułów. Kocham książki w każdej postaci zarówno lekkie i przyjemne jak i ciężkie, mocne tytuły. Książki nowe z księgarni i stare ze strychów, antykwariatów, kiermaszów. Słowa, słowa, słowa. Marzenia, fantazje, tajemnice, koszmary i zbrodnie, tragizm, realizm. Emocje. Mój świat książek.

Opinie

Okładka książki Pamięci mordercy Pascal Engman, Johannes Selåker
Ocena 7,8
Pamięci mordercy Pascal Engman, Joha...

Na półkach:

Podczas upalnego lata w Sztokholmie dochodzi do strzelaniny. To nie jedyna tragedia. W pobliżu ośrodka dla uchodźców zostaje znalezione ciało uduszonej kobiety. Wkrótce okazuje się, że to jedna z wielu ofiar zamordowanych w podobny sposób. Podejrzenia padają na znanego autora.
Vera Berg jest reporterką śledczą. Wkrótce po przeprowadzce do Sztokholmu, dogania ją niewygodna przeszłość i kobieta zostaje postawiana w sytuacji patowej. Każda ruch, decyzja, którą podejmie będzie miała konsekwencje i drastycznie wpłynie na jej dalsze życie.

Thomas Wolf to policjant i były żołnierz. Jego niezakończone sprawy komplikują mu sprawy prywatne i wpływają na zawodowe, w które w pewnym momencie wkracza bezceremonialnie Vera żądając uwagi i wspólnych działań.
Wszystkie postaci powieści, dzięki plastycznemu przedstawieniu i ciekawej historii osobistej, są dla czytelnika wyraziste i intrygujące. To na postaciach zbudowana jest cała opowieść. Żaden z bohaterów nie jest kryształowy, za to każdy ma problemy i podejmuje decyzje, które usprawiedliwia i racjonalizuje pomimo, że nie zawsze są w pełni etyczne.

Autorzy świetnie przedstawili problemy, z jakimi muszą się mierzyć organy ścigania w Szwecji. Zwrócili uwagę na słabą komunikację pomiędzy okręgami policji, utrudniające wszelkie przedsięwzięcia i możliwość sprawnego rozwiązywania spraw.
Prawie siedemset stron powieści czyta się szybko, z mniejszym lub większym zaangażowaniem, ale zdecydowanie z przyjemnością i zaciekawieniem. Płynny język, dopracowana fabuła, która systematycznie odkrywa nowe zawiłości relacji międzyludzkich, a także politycznych zawirowań i psychologicznych zagadnień, sprawia, że powieść jest godna uwagi. W pewnym momencie poczułam, że niektóre fragmenty są zbyt długie, a wstawki na temat meczów, mogłyby być ciekawe, ale tylko dla fanów sportu. W powieści zupełnie niepotrzebnie wydłużały treść. Z drugiej strony, dzięki takiemu zabiegowi, czytelnik jeszcze intensywniej odczuwa długie, upalne lato - zaduch, brud, „𝑧𝑎𝑝𝑎𝑐ℎ 𝑔𝑛𝑖𝑗𝑎̨𝑐𝑦𝑐ℎ 𝑠́𝑚𝑖𝑒𝑐𝑖 𝑖 𝑐𝑖𝑒𝑝ł𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑝𝑎𝑙𝑖𝑛”, a przede wszystkim klimat nierozwikłanych wcześniej spraw kryminalnych i szokujących bieżących wydarzeń. Akcja toczy się właśnie w takim leniwym klimacie, bez nagłych zwrotów akcji, chociaż z wieloma ciekawymi wątkami, społecznymi problemami, które jednak odciągają od głównego motywu jakim jest poszukiwanie mordercy.

Czytelnika nie powinien jednak zwieść sprawozdawczy styl, bo autorzy przygotowali sporo niespodzianek na kartach powieści. A to, co początkowo wydaje się oczywiste przez większą część książki, wcale takim nie jest. Stopniowo narastają wątpliwości odnośnie rozwiązania sprawy, ale one i tak nie mogą się równać z zaskoczeniem jakie autorzy przyszykowali czytelnikom na koniec.

„Pamięci mordercy” to sprawnie napisana powieść i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kryminałów, którzy w powieściach cenią sobie również wątki społeczne i psychologiczne.

📚Moja ocena: 6,5/10
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca


Link do FB:
https://www.facebook.com/aniasztukaczytania/
Zapraszam:)

Podczas upalnego lata w Sztokholmie dochodzi do strzelaniny. To nie jedyna tragedia. W pobliżu ośrodka dla uchodźców zostaje znalezione ciało uduszonej kobiety. Wkrótce okazuje się, że to jedna z wielu ofiar zamordowanych w podobny sposób. Podejrzenia padają na znanego autora.
Vera Berg jest reporterką śledczą. Wkrótce po przeprowadzce do Sztokholmu, dogania ją niewygodna...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

„Gen zabójcy” to już piąty tom przygód starszej aspirant Doroty Czerwińskiej, a moje dopiero pierwsze spotkanie z twórczością autorki🙈 Jednak brak znajomości poprzednich tomów w ogóle nie przeszkadzał mi podczas czytania.
Główna bohaterka serii starsza aspirant Dorota Czerwińska ma nowego partnera, który jest również jej życiowym partnerem. Marek i Dorota muszą zmierzyć się z trudnym, wielowątkowym śledztwem, ale przede wszystkim muszą nauczyć się razem pracować, tak aby się zgrać, wspierać i nie przenosić pracy na grunt ogniska domowego.
Na początku wspólnej zawodowej drogi na barki spada im sprawa morderstwa popularnego aktora. Bożyszcze tłumów, podczas spektaklu „Romeo i Julia”, umiera na deskach sceny teatru. Para policjantów nie zdążyła porządnie zapoznać się ze sprawą, kiedy kolejna zbrodnia wstrząsa opinią publiczną. Początkowo nie widać żadnych powiazań pomiędzy morderstwami. Policji z dnia na dzień przybywa jedynie więcej pytań i pracy, którą nadzoruje wyjątkowo rzetelny prokurator.

Bardzo podobała mi się rozbudowana strona obyczajowa powieści. Relacja głównych bohaterów autorka ujęła w zgrabną opowieść pełną drobnych niuansów, które dopełniały całość. Natomiast strona kryminalna, choć intrygująca, miała wiele urwanych i niedokończonych wątków. Brak powiązań przyczynowo skutkowych pomiędzy poszczególnymi fragmentami fabuły sprawia, że są to raczej odrębne historie, w których nacisk został położony bardziej na kwestie społeczne i psychologiczne, niż na zwartą historię kryminalną. Czy to źle? Nie. Po prostu inaczej.

Poza tym, a może przede wszystkim w książce dokonana została analiza genezy zła i próba odpowiedzi na pytanie, czy faktycznie zło przenosi się w genach, a może to środowisko w jakim się wychowujemy w głównej mierze odpowiada za ukształtowanie nas i decyduje o naszych wyborach życiowych? Autorka świetnie oddała obraz współczesnego społeczeństwa i rzeczywistości w jakiej żyjemy. Przemyciła ważne kwestie społeczne, które są bolączką współczesnego świata; od braku empatii do totalnego zapatrzenia w media społecznościowe. Wrażliwość autorki i umiejętność obserwowania otoczenia z późniejszą łatwością przełożenia tego na słowo pisane, to elementy dzięki którym powieść staje się wyjątkowa.

W „Genie zabójcy” nie ma krwawych scen, drastycznych opisów. Najważniejsze jest prowadzone śledztwo i emocje jakie towarzyszą bliskim ofiar i pracy policji. Wprawdzie mocne momenty nie ominą czytelnika, ale tylko takie, które wywołują szybsze bicie serca, niepokój, szok i wzruszenie, a nie obrzydzenie. Bardzo to doceniam. Dzięki temu zabiegowi „zło” nie zostało potraktowane powierzchownie, ale wykreowane na jednego z głównych bohaterów powieści.

Sprawa, którą dodatkowo zajęła się Czerwińska bardziej mnie zaintrygowała i wciągnęła niż wątek główny. Rozwiązanie zagadki kryminalnej nie powaliło mnie na łopatki, za to zakończenie powieści było mocne i zaskakujące. Fantazji w wymyślaniu opowieści i dobrego wykonania nie można autorce odmówić.

Ostatnio mam wyjątkową nadwrażliwość czytelniczą i aż nazbyt zwracam uwagę na powtórzenia oraz literówki, co w przypadku „Genu zabójcy” trochę przeszkadzało mi podczas czytania. Nie zmienia to faktu, że bardzo przyjemnie obcowało mi się z powieścią, którą czyta się szybko i z zaangażowaniem, bo autorka potrafi przykuć uwagę czytelnika. Trafne spostrzeżenia, uważna obserwacja rzeczywistości, którą Agnieszka Peszek przedstawia w bardzo realny sposób, są mocnymi stronami powieści.

„Gen zabójcy” to sprawnie napisana, wciągająca i dająca do myślenia lektura.

Link do FB:
https://www.facebook.com/aniasztukaczytania/
Zapraszam:)

„Gen zabójcy” to już piąty tom przygód starszej aspirant Doroty Czerwińskiej, a moje dopiero pierwsze spotkanie z twórczością autorki🙈 Jednak brak znajomości poprzednich tomów w ogóle nie przeszkadzał mi podczas czytania.
Główna bohaterka serii starsza aspirant Dorota Czerwińska ma nowego partnera, który jest również jej życiowym partnerem. Marek i Dorota muszą zmierzyć...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

„-𝑃𝑟𝑧𝑒𝑑𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑚 𝑚𝑢𝑠𝑖𝑠𝑧 𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑐́, 𝑧̇𝑒 𝑖𝑠𝑡𝑛𝑖𝑎ł 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑 𝑐𝑧𝑎𝑠𝑒𝑚.” – tymi słowami rozpoczyna się ta nostalgiczna opowieść o świecie żywych i umarłych. Odmalowana w scenerii Karaibów historia o młodości, dojrzewaniu i miłości ponad wszystko. Powieść, która jest przenikliwa, magiczna i… mocno specyficzna.

Emmanuel Darwin, został wychowany przez rastafariankę, dlatego zawsze przestrzegał zakazu zbliżania się do zmarłych, uczestniczenia w pogrzebach, a już tym bardziej pracy na cmentarzu. Przecież „𝑛𝑖𝑔𝑑𝑦 𝑛𝑖𝑒 𝑤𝑖𝑎𝑑𝑜𝑚𝑜, 𝑐𝑜 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑛𝑖𝑒𝑠𝑖𝑒 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑑𝑜 𝑑𝑜𝑚𝑢 𝑧 𝑐𝑚𝑒𝑛𝑡𝑎𝑟𝑧𝑎.” Jednak trudna sytuacja materialna i problemy ze znalezieniem zatrudnienia, nie dają mu zbyt wielu możliwości wyboru. Darwin „𝑛𝑖𝑒 𝑤𝑖𝑒𝑟𝑧𝑦 𝑤 𝑑𝑢𝑐ℎ𝑦 𝑖 𝑑𝑒𝑚𝑜𝑛𝑦. (…) 𝑎𝑙𝑒 𝑢𝑤𝑎𝑧̇𝑎, 𝑧̇𝑒 𝑢𝑚𝑎𝑟𝑙𝑖 𝑝𝑜𝑤𝑖𝑛𝑛𝑖 𝑝𝑜𝑧𝑜𝑠𝑡𝑎𝑐́ 𝑧 𝑢𝑚𝑎𝑟ł𝑦𝑚𝑖, 𝑎 𝑧̇𝑦𝑤𝑖 𝑧 𝑧̇𝑦𝑤𝑦𝑚𝑖.”

W Morne Marie – starym, kilkusetletnim domu na szczycie wzgórza mieszka Yejide St Bernard. Tajemnicza, młoda kobieta nie ma zbyt dobrych relacji ze swoją matką Petronellą. „𝑇𝑜, 𝑐𝑜 𝑐𝑧𝑢𝑗𝑒 𝑑𝑜 𝑚𝑎𝑡𝑘𝑖, 𝑛𝑖𝑔𝑑𝑦 𝑛𝑖𝑒 𝑏𝑦ł𝑜 𝑝𝑟𝑜𝑠𝑡𝑒. 𝑁𝑖𝑒 𝑤𝑖𝑒, 𝑐𝑧𝑦 𝑤 𝑗𝑒𝑗 𝑠𝑒𝑟𝑐𝑢 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑑𝑜𝑠́𝑐́ 𝑚𝑖𝑒𝑗𝑠𝑐𝑎 𝑛𝑎 𝑛𝑜𝑟𝑚𝑎𝑙𝑛𝑦 𝑧̇𝑎𝑙, 𝑔𝑑𝑦 𝑗𝑒𝑗 𝑢𝑐𝑧𝑢𝑐𝑖𝑎 𝑠𝑎̨ 𝑡𝑎𝑘𝑖𝑒 𝑠𝑘𝑜𝑚𝑝𝑙𝑖𝑘𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒.”

I kiedy Petronella umiera, pozostawia Yejide nieprzygotowaną do wypełnienia roli, jaką od pokoleń realizowały kobiety z jej rodziny - umiejętnie przeprowadzały dusze mieszkańców miasta w zaświaty.

Czy tych dwoje młodych ludzi z zupełnie różnych środowisk, z innym podejściem do życia i śmierci, połączy nić porozumienia?

Czy można uciec od swojego przeznaczenia, od swojej przeszłości i żyć naprawdę? Żyć tak jak się chce, a nie według oczekiwań? Miłość i odpowiedzialność – da się je połączyć?
„𝑀𝑜𝑧̇𝑒 𝑛𝑎 𝑡𝑦𝑚 𝑝𝑜𝑙𝑒𝑔𝑎 𝑑𝑜𝑟𝑜𝑠ł𝑜𝑠́𝑐́? 𝑇𝑟𝑧𝑒𝑏𝑎 𝑟𝑜𝑏𝑖𝑐́ 𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑦, 𝑜 𝑘𝑡𝑜́𝑟𝑦𝑐ℎ 𝑛𝑖𝑔𝑑𝑦 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑛𝑖𝑒 𝑚𝑦𝑠́𝑙𝑎ł𝑜, 𝑝𝑜𝑑𝑒𝑗𝑚𝑜𝑤𝑎𝑐́ 𝑡𝑟𝑢𝑑𝑛𝑒 𝑑𝑒𝑐𝑦𝑧𝑗𝑒, 𝑔𝑑𝑦 𝑛𝑖𝑒 𝑧𝑜𝑠𝑡𝑎ł𝑜 𝑛𝑖𝑐 𝑖𝑛𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑜𝑝𝑟𝑜́𝑐𝑧 𝑡𝑟𝑢𝑑𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑑𝑒𝑐𝑦𝑧𝑗𝑖.„

Piękne, urzekające opisy w lirycznej, ocierającej się o realizm magiczny powieści, przenoszą czytelnika w zupełnie inny, baśniowy świat pełen bólu, rozterek, zagubienia i bardzo ludzkich emocji. Opowieść rozgrywa się niespiesznie, momentami leniwie, potęgując w ten sposób przyjemne wyczekiwanie i delikatne mrowienie w karku zwiastujące coraz bardziej zaskakujące rozwiązania ukryte w poetyckich słowach. Oprócz powieści obyczajowej i psychologicznej, w „Kiedy byłyśmy ptakami” odnajdziemy również wątki kryminalne.

Powieść urzekająca swoją głębią, w której żałoba przetykana jest poczuciem winy, krzywdy, ale i miłości, która otula delikatnie, dodaje siły i odwagi. Książka o tym, że świat żywych i umarłych nieustanie się przenika. Należy pozwolić duszom odejść z tego świata - to niezwykle istotne dla nich i dla tych, którzy tu jeszcze zostają.

„Kiedy byłyśmy ptakami” może być odczytywana dosłownie i totalnie w przenośni, dlatego nawet wyjątkowo racjonalny czytelnik odnajdzie w niej oryginalną i wciągającą opowieść o głębokim żalu, skrywanych sekretach, godzeniu się ze stratą i przeszłością, oraz o nowym początku.

Autorka pozwala czytelnikowi na swobodne spojrzenie wstecz przez ciąg przodków i ich potomków. Uwypukla siłę więzi rodzinnych, prawd przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W ten sposób umiejętnie odnosi się do koncepcji Jana Assamanna o pamięci kulturowej, która jest utrwalana w rytuałach dla utrzymania równowagi społecznej, kształtowania i umacniania tożsamości. Z drugiej strony Ayanna Lloyd Banwo pokazuje, że pomimo silnych więzi rodzinnych, pomimo zadań jakie przed człowiekiem zostały postawione, w istocie jest on samotny w świecie dopóki nie odnajdzie swojej bratniej duszy.

„𝑊𝑎𝑟𝑡𝑜 𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑐́, 𝑧̇𝑒 𝑛𝑖𝑒𝑘𝑡𝑜́𝑟𝑒 𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑦 𝑧̇𝑦𝑗𝑎̨ 𝑑ł𝑢𝑔𝑜 𝑖 𝑝𝑜𝑧𝑜𝑠𝑡𝑎𝑗𝑎̨ 𝑝𝑖𝑒̨𝑘𝑛𝑒 𝑛𝑖𝑒𝑧𝑎𝑙𝑒𝑧̇𝑛𝑖𝑒 𝑜𝑑 𝑡𝑒𝑔𝑜, 𝑐𝑜 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑤𝑜𝑘𝑜́ł 𝑛𝑖𝑐ℎ 𝑑𝑧𝑖𝑒𝑗𝑒.”

Powieść jest debiutem, dlatego można wybaczyć pewne niedociągnięcia, a raczej brak konsekwencji w niektórych (nielicznych) fragmentach. Nie zmienia to faktu, że „Kiedy byłyśmy ptakami” to piękna i przesiąknięta eterycznością proza . Ten bardzo dobry i wciągający tekst, niesie za sobą pewną ulotność chwil i momenty prawdziwego zaskoczenia, co może nam przynieść życie z każdym silniejszym powiewem wiatru rozpoczynającym burzę. Burzę, która zawsze wszystko zmienia.

„𝑃𝑜 𝑠́𝑚𝑖𝑒𝑟𝑐𝑖 𝑙𝑒𝑝𝑖𝑒𝑗 𝑏𝑦𝑐́ 𝑧𝑛𝑖𝑒𝑛𝑎𝑤𝑖𝑑𝑧𝑜𝑛𝑦𝑚 𝑛𝑖𝑧̇ 𝑧𝑎𝑝𝑜𝑚𝑛𝑖𝑎𝑛𝑦𝑚.”

📚Moja ocena: 7,5/10
Serdecznie polecam!
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Echa imprint literacki Wydawnictwo Czarna Owca

Link do FB:
https://www.facebook.com/aniasztukaczytania/
Zapraszam:)

„-𝑃𝑟𝑧𝑒𝑑𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑚 𝑚𝑢𝑠𝑖𝑠𝑧 𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑐́, 𝑧̇𝑒 𝑖𝑠𝑡𝑛𝑖𝑎ł 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑 𝑐𝑧𝑎𝑠𝑒𝑚.” – tymi słowami rozpoczyna się ta nostalgiczna opowieść o świecie żywych i umarłych. Odmalowana w scenerii Karaibów historia o młodości, dojrzewaniu i miłości ponad wszystko. Powieść, która jest przenikliwa, magiczna i… mocno specyficzna.

Emmanuel Darwin, został wychowany przez rastafariankę, dlatego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika aniasztukaczytania

z ostatnich 3 m-cy
aniasztukaczytania
2024-05-27 00:56:11
aniasztukaczytania ocenił książkę Spotkanie na
8 / 10
2024-05-27 00:56:11
aniasztukaczytania ocenił książkę Spotkanie na
8 / 10
Spotkanie Agnieszka Ptak
Średnia ocena:
8 / 10
22 ocen
aniasztukaczytania
2024-05-27 00:54:44
aniasztukaczytania ocenił książkę Fabryka szpiegów na
7 / 10
2024-05-27 00:54:44
aniasztukaczytania ocenił książkę Fabryka szpiegów na
7 / 10
Fabryka szpiegów Piotr Gajdziński
Średnia ocena:
7.4 / 10
62 ocen
aniasztukaczytania
2024-05-16 01:02:45
aniasztukaczytania ocenił książkę Pięć martwych psów na
8 / 10
2024-05-16 01:02:45
aniasztukaczytania ocenił książkę Pięć martwych psów na
8 / 10
Pięć martwych psów Michal Sýkora
Średnia ocena:
7.5 / 10
26 ocen
aniasztukaczytania
2024-05-16 01:01:08
aniasztukaczytania ocenił książkę Diabelska góra na
7 / 10
i dodał opinię:
2024-05-16 01:01:08
aniasztukaczytania ocenił książkę Diabelska góra na
7 / 10
i dodał opinię:

„𝑍𝑎𝑝𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑖𝑠𝑡𝑛𝑖𝑒𝑛𝑖𝑎 𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑦 𝑤𝑦𝑘𝑟𝑎𝑐𝑧𝑎𝑗𝑎̨𝑐𝑦𝑐ℎ 𝑝𝑜𝑧𝑎 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑎̨ 𝑤𝑖𝑒𝑑𝑧𝑒̨ 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑟𝑜́𝑤𝑛𝑖𝑒 𝑛𝑖𝑒𝑏𝑒𝑧𝑝𝑖𝑒𝑐𝑧𝑛𝑒 𝑗𝑎𝑘 𝑖𝑐ℎ 𝑝𝑟𝑜𝑚𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑒.”

„Diabelska góra” to trzeci tom przygód z Norą Kelly, która z zawodu jest archeologiem. Nie czytałam poprzednich dwóch tomów tej serii, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało, wr...

Rozwiń Rozwiń
Diabelska góra Lincoln ChildDouglas Preston
Cykl: Nora Kelly (tom 3)
Średnia ocena:
7.3 / 10
91 ocen
aniasztukaczytania
2024-05-09 21:07:49
aniasztukaczytania ocenił książkę Debit na
6 / 10
i dodał opinię:
2024-05-09 21:07:49
aniasztukaczytania ocenił książkę Debit na
6 / 10
i dodał opinię:

Uwielbiam twórczość autorki. Zawsze z niecierpliwością wyczekuję kolejnej powieści. Wszystkie jej książki po prostu pochłaniam. C.J. Tudor tworzy nieszablonowe, intrygujące opowieści. Każda z nich jest inna i na swój sposób wyjątkowa.
W przypadku najnowszej książki otrzymujemy trzy klaust...

Rozwiń Rozwiń
Debit C.J. Tudor
Średnia ocena:
7.8 / 10
80 ocen
aniasztukaczytania
2024-05-09 21:06:46
aniasztukaczytania ocenił książkę Dintojra na
7 / 10
i dodał opinię:
2024-05-09 21:06:46
aniasztukaczytania ocenił książkę Dintojra na
7 / 10
i dodał opinię:

Każdy ma prawo do szczęścia. Jednak sięgając po nie można napotkać trudności. Czasami zbyt ciężkie do udźwignięcia. Wtedy wyciągamy ręce po oddech, żeby przetrwać.

„Dintojra” to zbiór jedenastu opowiadań; kilku nowych i siedmiu, które już wcześniej ukazały się w antologiach lub czasopism...

Rozwiń Rozwiń
Dintojra Sylwia Chutnik
Średnia ocena:
7.1 / 10
91 ocen
aniasztukaczytania
2024-04-28 18:38:28
aniasztukaczytania ocenił książkę Kiedy byłyśmy ptakami na
7 / 10
i dodał opinię:
2024-04-28 18:38:28
aniasztukaczytania ocenił książkę Kiedy byłyśmy ptakami na
7 / 10
i dodał opinię:

„-𝑃𝑟𝑧𝑒𝑑𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑚 𝑚𝑢𝑠𝑖𝑠𝑧 𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑐́, 𝑧̇𝑒 𝑖𝑠𝑡𝑛𝑖𝑎ł 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑 𝑐𝑧𝑎𝑠𝑒𝑚.” – tymi słowami rozpoczyna się ta nostalgiczna opowieść o świecie żywych i umarłych. Odmalowana w scenerii Karaibów historia o młodości, dojrzewaniu i miłości ponad wszystko. Powieść, która jest przenikliwa, magiczna i… m...

Rozwiń Rozwiń
Kiedy byłyśmy ptakami Ayanna Lloyd Banwo
Średnia ocena:
7.5 / 10
60 ocen
aniasztukaczytania
2024-03-23 17:58:55
aniasztukaczytania ocenił książkę Gen zabójcy na
6 / 10
i dodał opinię:
2024-03-23 17:58:55
aniasztukaczytania ocenił książkę Gen zabójcy na
6 / 10
i dodał opinię:

„Gen zabójcy” to już piąty tom przygód starszej aspirant Doroty Czerwińskiej, a moje dopiero pierwsze spotkanie z twórczością autorki🙈 Jednak brak znajomości poprzednich tomów w ogóle nie przeszkadzał mi podczas czytania.
Główna bohaterka serii starsza aspirant Dorota Czerwińska ma nowego...

Rozwiń Rozwiń
Gen zabójcy Agnieszka Peszek
Cykl: Dorota Czerwińska (tom 5)
Średnia ocena:
7.2 / 10
110 ocen
aniasztukaczytania
2024-03-17 15:02:19
aniasztukaczytania ocenił książkę Pamięci mordercy na
6 / 10
i dodał opinię:
2024-03-17 15:02:19
aniasztukaczytania ocenił książkę Pamięci mordercy na
6 / 10
i dodał opinię:

Podczas upalnego lata w Sztokholmie dochodzi do strzelaniny. To nie jedyna tragedia. W pobliżu ośrodka dla uchodźców zostaje znalezione ciało uduszonej kobiety. Wkrótce okazuje się, że to jedna z wielu ofiar zamordowanych w podobny sposób. Podejrzenia padają na znanego autora.
Vera Berg je...

Rozwiń Rozwiń

ulubieni autorzy [23]

Jakub Małecki
Ocena książek:
6,8 / 10
34 książki
1 cykl
Pisze książki z:
1896 fanów
Charlotte Link
Ocena książek:
7,0 / 10
24 książki
4 cykle
1700 fanów
Harper Lee
Ocena książek:
7,6 / 10
3 książki
1 cykl
Pisze książki z:
166 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
614
książek
Średnio w roku
przeczytane
18
książek
Opinie były
pomocne
1 215
razy
W sumie
wystawione
613
ocen ze średnią 6,8

Spędzone
na czytaniu
3 808
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
19
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]