Nielat

Okładka książki Nielat Piotr Kościelny
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nielat
Piotr Kościelny Wydawnictwo: Czarna Owca kryminał, sensacja, thriller
420 str. 7 godz. 0 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo:
Czarna Owca
Data wydania:
2024-01-24
Data 1. wyd. pol.:
2024-01-24
Liczba stron:
420
Czas czytania
7 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382528756
Średnia ocen

7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
914 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
109
1

Na półkach:

Kolejny trudny temat w książce P. Kościelnego. Mocne to było.

Kolejny trudny temat w książce P. Kościelnego. Mocne to było.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
83
39

Na półkach:

Kolejna świetnie napisana historia!

Kolejna świetnie napisana historia!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
735
332

Na półkach: ,

Na Instagramie przeczytałem wiele pozytywnych opinii na temat książki "Nielat" i nie mogę się nie zgodzić z nimi. Już na początku poznajemy Michała, chłopaka, który stał się ofiarą brutalnej rzeczywistości lat 90. Jego historia to prawdziwa wędrówka przez piekło, jakie muszą przejść dzieci ulicy każdego dnia. Autentyczność opisanych wydarzeń i postaci sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

Kościelny w niepokojący i poruszający sposób ukazuje zaniedbanie systemu, korupcję i obojętność społeczeństwa wobec dzieci ulicy. Dialogi są żywe i wiarygodne, akcja porywająca, a bohaterowie wyraziści.

Główny bohater, Michał, przyciąga uwagę i szczerze wzrusza. Jego walka o przetrwanie w mrocznym świecie ulicy, pełnym przemocy i narkotyków, jest poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatniej strony książki. Autentyczność emocji i psychologiczna głębia postaci sprawiają, że czytelnik pragnie dowiedzieć się, co czeka na Michała.

Książka "Nielat" pokazuje, jak brutalna rzeczywistość może zniszczyć młodego człowieka i skłania do refleksji nad tym, ile cierpienia przeżywają dzieci ulicy na co dzień.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią mocne i poruszające historie oraz pragną zgłębić temat trudnej rzeczywistości dzieci ulicy. "Nielat" to lektura, która zostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury i skłania do refleksji nad własnymi wartościami i postawą wobec potrzebujących pomocy.

Na Instagramie przeczytałem wiele pozytywnych opinii na temat książki "Nielat" i nie mogę się nie zgodzić z nimi. Już na początku poznajemy Michała, chłopaka, który stał się ofiarą brutalnej rzeczywistości lat 90. Jego historia to prawdziwa wędrówka przez piekło, jakie muszą przejść dzieci ulicy każdego dnia. Autentyczność opisanych wydarzeń i postaci sprawia, że czytelnik...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
139
75

Na półkach:

Kto zna twórczość Piotra Kościelnego, to wie, że jego książki są znakomitymi kryminałami o trudnych tematach. Tak też jest i tym razem. Powieść jest osnuta w latach 90tych, które już same w sobie są przygnębiające poprzez wszechobecną szarość, tu dodatkowo mamy śledztwo dotyczące morderstwa, nastolatka i znanego aktora oraz wątek seksualnego wykorzystywania dzieci. Historia toczy się dwuwątkowo, w czasach obecnych, ale i też poznajemy przeszłość jednego z nastoletnich bohaterów. Cierpienie dzieci jest ciężkim tematem, boli tym mocniej, gdy piekło na ziemi zostało zgotowane przez najbliższą rodzinę, która z założenia ma chronić i wspierać. Kiedy myślimy, że gorzej być nie może, autor serwuje nam zakończenie, które nas rozkłada na łopatki i pozostaje w nas na dłużej nie pozwalając otrząsnąć się po przeczytaniu książki.

Kto zna twórczość Piotra Kościelnego, to wie, że jego książki są znakomitymi kryminałami o trudnych tematach. Tak też jest i tym razem. Powieść jest osnuta w latach 90tych, które już same w sobie są przygnębiające poprzez wszechobecną szarość, tu dodatkowo mamy śledztwo dotyczące morderstwa, nastolatka i znanego aktora oraz wątek seksualnego wykorzystywania dzieci. Historia...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
327
16

Na półkach:

Nielat - powieść, którą powinien przeczytać każdy.
Polecam.

Nielat - powieść, którą powinien przeczytać każdy.
Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
269
269

Na półkach:

Kolejna doskonała książka Pana Piotra Kościelnego.
Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Jedenastoletni Michał wychowuje się w patologicznej rodzinie. Oboje jego rodzice są nałogowymi alkoholikami. Chłopiec musi sam zadbać o swoje podstawowe potrzeby.
Również Wrocław. Policjanci z Wydziału Komendy Miejskiej mają pełne ręce roboty. Przydzielono im do wyjaśnienia sprawy dwóch morderstw. Pierwsza z nich dotyczy zabójstwa znanego aktora, Janusza Markiewicza. Jego ciało znaleziono w mieszkaniu przypominającym melinę. Drugie zwłoki odnalezione zostały w zaniedbanej kamienicy przez bawiące się tam dzieci. Co coś łączy oba morderstwa?
Świetnie ukazany klimat lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Kolejna doskonała książka Pana Piotra Kościelnego.
Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Jedenastoletni Michał wychowuje się w patologicznej rodzinie. Oboje jego rodzice są nałogowymi alkoholikami. Chłopiec musi sam zadbać o swoje podstawowe potrzeby.
Również Wrocław. Policjanci z Wydziału Komendy Miejskiej mają pełne ręce roboty. Przydzielono im do wyjaśnienia sprawy dwóch...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
359
154

Na półkach: ,

Wrocław. Listopad 1994 r.
 11- letni Michał nie ma łatwo w życiu. Realia końcówki lat 90. dały mocno się we znaki polskiemu społeczeństwu. Niestety jego rodzina była najlepszym tego przykładem. Nagła utrata pracy i brak możliwości utrzymania rodziny powodowało, że ludzie popadali w nałogi. Inni decydowali się na zagraniczne wyjazdy za chlebem, gdzie bardzo często już zostawali, tworząc nowe związki.
Młody chłopak musiał znosić w domu wiele nieszczęść. Kiedy ojciec postanowił wyjechać do Niemiec za pieniądzem i założył tam drugą rodzinę, zostawił jego, nowo narodzoną córeczkę Kasię i stale pijącą matkę.  Na dodatek w ich domu coraz częstszym gościem stał się „dobry” wujek, który tylko pozornie pragną nieść im pomoc.  Szara rzeczywistość i bieda. Michał, aby przetrwać najgorszy okres w swoim życiu, musiał poświęcić naprawdę wiele. 

Wrocław. Lipiec 1998 r.
Policjanci z wydziału zabójstw komendy miejskiej we Wrocławiu zostają wezwani do pustostanu, gdzie zostały odnalezione zwęglone zwłoki nastolatka. Równocześnie prowadzone jest przez z nich śledztwo dotyczące zabójstwa znanego aktora. Mężczyzna został odnaleziony w zapuszczonym mieszkaniu w centrum miasta.
Komisarz Nawrocki, który prowadzi obydwie sprawy, nie zdaje sobie kompletnie sprawy, że to będzie jego najtrudniejsze śledztwo w dotychczasowej karierze.

Co łączy te dwie sprawy? Jak potoczyło się życie Michała i jakie decyzje musiał podjąć? Jakie tajemnice skrywał zamordowany aktor?

„Nielat” Piotra Kościelnego to kolejna tragiczna powieść sensacyjno — kryminalna, której akcja toczy się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku we Wrocławiu. Poznajemy historię widzianą z perspektywy nastoletniego Michała oraz komisarza „Charta” prowadzącego śledztwo. Fabuła została oparta na dwóch liniach czasowych.  Za sprawą książki możemy zobaczyć i przekonać się, że życie w tamtych czasach nie należało do najłatwiejszych. Ta książka to przykre odzwierciedlenie tej złej strony  lat 90. Obok pozytywnych zmian, lata 90. przyniosły również problemy społeczne. Nagła utrata pracy, rozpady rodzin, wzrost nałogów i masowa emigracja zarobkowa to tylko niektóre z problemów, z jakimi borykało się polskie społeczeństwo w tamtych latach. Obraz wypełniony krzywdą niewinnych, wyrzutami sumienia i bezsilnością. Dlatego ta historia tak bardzo mną wstrząsnęła, wręcz zmiażdżyła emocjonalnie. Autor stworzył historię, w której napięcie buduje już od pierwszej strony. Jest tu poruszane bardzo wiele problemów, z którymi mierzą się nie tylko młodzi ludzie, ale także osoby dorosłe. Temat uzależnień, przemocy domowej, seksualnego wykorzystywania nieletnich.

Autor w niezwykle poruszający i realistyczny sposób pokazuje, do jakich zdarzeń może dochodzić za zamkniętymi drzwiami domu, który miał być miejscem porządku, harmonii i bezpieczeństwa dla jego najmłodszych mieszkańców. To, w jaki sposób wujek wykorzystywał Michała, jest nie do przyjęcia, takie rzeczy nie miały ani nie mają prawa się zdarzać. Jest to zachowanie ohydne, odrażające, wychodzące poza wszelkie granice moralności. Michał nie widząc pomocy z żadnej strony, decyduje się zrobić wszystko, by ratować siebie, ale i przede wszystkim swoją maleńką siostrzyczkę. Pragnie jak najszybciej uciec od tej patologii, która wsiąknęła w każdy milimetr tego domu. Dlatego decyduje się na „pracę” na dworcu. Tak naprawdę wątek kryminalny schodzi tu na dalszy plan. Czytając tę książkę, angażujemy się przede wszystkim w śledzenie losów Michała. Los okrutnie go potraktował. Miałam nadzieję, że książka skończy się inaczej. Finał tej historii był dla mnie bardzo przytłaczający.

„Nielat” to mroczna, pełna napięcia wielowymiarowa opowieść, która zostawia czytelnika z ogromem refleksji. Podczas czytania tej historii można doświadczyć szerokiego spektrum emocji. Szczegółowe i realistyczne opisy sprawiają, że czytelnik odczuwa intensywną złość, głęboki ból oraz niedowierzanie wobec przedstawionych wydarzeń i sytuacji. Każda strona wzbudza silne reakcje, angażując czytelnika na wielu poziomach emocjonalnych. Autor przekazał nam książkę, która osacza i wypełnia po brzegi. Powieść rzuca światło na trudne doświadczenia dzieci i nastolatków, malując pełny obraz społeczeństwa i wyzwań tamtych czasów. Książka dla ludzi o mocnych nerwach. Pozostawia we wzruszeniu. Polecam!

Wrocław. Listopad 1994 r.
 11- letni Michał nie ma łatwo w życiu. Realia końcówki lat 90. dały mocno się we znaki polskiemu społeczeństwu. Niestety jego rodzina była najlepszym tego przykładem. Nagła utrata pracy i brak możliwości utrzymania rodziny powodowało, że ludzie popadali w nałogi. Inni decydowali się na zagraniczne wyjazdy za chlebem, gdzie bardzo często już...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
87
27

Na półkach:

Świetna pozycja jednak z gatunku tych trudnych, przytłaczających i ciężkich. Końcówka wzbudziła we mnie dużo złości i bezsilności dla nieludzkiego systemu i zachowania służb.

Świetna pozycja jednak z gatunku tych trudnych, przytłaczających i ciężkich. Końcówka wzbudziła we mnie dużo złości i bezsilności dla nieludzkiego systemu i zachowania służb.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
158
155

Na półkach: ,

Komisarz Nawrocki z komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzi sprawę śmierci pewnego znanego aktora, jednocześnie policja znajduje w pustostanie zwęglone zwłoki nastolatka. W toku śledztwa okazuje się,że aktor miał sporo za uszami, a to dopiero początek tajemnic, które krok po kroku będą szokować nie tylko śledczych.

Piotr Kościelny juz nie raz udowodnił, że nie ma dla niego tematów tabu, a trudne tematy to dla niego chleb powszedni. Kolejna mocna historia osadzona w latach dziewięćdziesiątych przenosi nas w okolice ponurych blokowisk i brudnych dworców, gdzie toczy sie zaciekła walka o przetrwanie w tym trudnym świecie. Poznajemy w niej Michała, nastolatka, ktory od chwili swoich narodzin probuje przetrwać i stworzyć godne warunki do życia sobie i swojej siostrze. Od razu przypomina mi sie obraz z mojego blokowiska, gdzie część nastolatków wychowywała głównie ulica i ciężki pas pijanego ojca, a wszystko to z cichym przyzwoleniem szkoły i środowiska. Chociaż sięgając po kolejną książkę autora spodziewałam się dużej dozy emocji i szokujacej opowieści, to jednak kolejny raz poczułam się jakbym dostała czymś w głowę. Książka mocna, a sama historia bolesna i tak bardzo rzeczywista, że nie raz popłynęły łzy żalu i wściekłości. Gęsią skórka natomiast towarzyszy mi do dzisiaj, na samo wspomnienie książki. Kolejny rok brak mi słów, aby ocenić tę książkę. Nie trzeba nic więcej pisać. Po prostu Piotr Kościelny. 👏👏👏

Komisarz Nawrocki z komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzi sprawę śmierci pewnego znanego aktora, jednocześnie policja znajduje w pustostanie zwęglone zwłoki nastolatka. W toku śledztwa okazuje się,że aktor miał sporo za uszami, a to dopiero początek tajemnic, które krok po kroku będą szokować nie tylko śledczych.

Piotr Kościelny juz nie raz udowodnił, że nie ma dla...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
822
780

Na półkach: , , , , ,

Nietolerancja, odmienność, przemoc psychiczna i fizyczna towarzyszy ludzkości od zarania dziejów.
Piotr Kościelny warsztat literacki łączy zawodowo z profesją detektywa.
Topografia Wrocławia lat 90.XX wieku z społeczno-ekonomiczno-polityczno-socjologicznym obrazem zmian Polski.
Zaściankowość, zakorzenienie w poprzednim ustroju, religii, subkulturze, nietolerancji.
Zaszczucie jednostki za społecznym przyzwoleniem, dyskretnie i humanitarnie.
Piętrzą się pytania z trzema małpkami, symbolizujących: niewidzących, niesłyszących i niemych.
Dom, szkoła i środowisko naturalne nie zapewni bezpieczeństwa bez obserwacji i komunikacji.
Wstrząsająca dwutorowa narracja z poznaniem życia znanego aktora, które zwłoki znaleziona na melinie oraz analogicznie historia nastolatka, którego zwęglone zwłoki zostają odkryte w pustostanie.
Celebryci kontra półświatek, margines społeczny, popyt i podaż na pewne usługi. Degrengolada i zezwierzęcenie, patologia, alkoholizm i pedofilia. Mechanizmy i struktury w jakich działają pedofile, wchodzenie w środowiska patologiczne i pozyskiwanie wśród członków rodziny potencjalnych ofiar. Współpraca i procedery pedofilskie, do tego nietykalność osób współpracujących z SB i to zakończenie książki, wywołuje w człowieku bezsilność, bezmiar cierpienia, na który skazane są dzieci, którym patologiczny rodzic nie zapewni bezpieczeństwa i normalności.
Książka wywołuje tyle skrajnych emocji, że po przeczytaniu , ma się ochotę wymierzyć sprawiedliwość i eksterminację na pedofilów rozpocząć.

Nietolerancja, odmienność, przemoc psychiczna i fizyczna towarzyszy ludzkości od zarania dziejów.
Piotr Kościelny warsztat literacki łączy zawodowo z profesją detektywa.
Topografia Wrocławia lat 90.XX wieku z społeczno-ekonomiczno-polityczno-socjologicznym obrazem zmian Polski.
Zaściankowość, zakorzenienie w poprzednim ustroju, religii, subkulturze,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 035
  • Chcę przeczytać
    631
  • 2024
    135
  • Posiadam
    120
  • Teraz czytam
    31
  • Legimi
    23
  • Ulubione
    20
  • Przeczytane 2024
    20
  • Ebook
    15
  • Audiobook
    12

Cytaty

Więcej
Piotr Kościelny Nielat Zobacz więcej
Piotr Kościelny Nielat Zobacz więcej
Piotr Kościelny Nielat Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także